30 знаци дека имате речиси 30 години

Како што се наближува 30-тата година од вашиот живот, многу работи коишто претходно ви биле приоритет и предизвик, ви стануваат досадни или неостварливи. Не грижете се, сè е во ред со вас, но годините едноставно ги менуваат работите. :)

Патување низ времето со помош на Фотошоп

На концерт на Елвис Присли, бекстејџ со Мерлин Монро... само посакајте и таму сте. :)

Северна Кореја – земја во која сè е политика

Северна Кореја важи за една од најстрогите земји во кои сè се сведува на политика. Сите манифестации, почнувајќи од парадите, па сè до концертите, се поврзуваат со политиката.
Датум: 31 јул 2012

Најдобрите флеш моб настапи

Ова се едни од најдобрите флеш моб настапи досега, кои ќе ве расположат и ќе направат да посакате да бидете дел од толпата.
Датум: 30 апр 2012
, Автор:

Ријана ù танцува во скут на нејзина обожавателка

Заводливата Ријана на својот концерт во Балтимор, успеа силно да ја распали атмосферата во салата, кога повика млада девојка од публиката и ја „почести“ со танц во скут.

Интервју со Хипхоплетика

„При гостувањето во емисијата Бумбокс на канал 103, испивме „малу појќе“ и бевме многу безобразни. Копчето за цензура не работеше и згора на се емисијата траеше два часа повеќе од дозволеното.“
Датум: 10 мар 2011
, Автор: