Концепт 37 | Кафе пауза

Во недела љубителите на винил-звукот ќе можат да разменуваат и купуваат/продаваат грамофонски плочи во арт-кафето „Концепт 37“

Во недела, на 7 ми мај, со почеток од 12.00 часот во арт-кафето„ Концепт 37“ по трет пат ќе се одржи продажба и размена на грамофонски плочи/винили.
Датум: 05 мај 2017
, Автор:

Малку поинаков Св. Валентин во Концепт 37

На 13 февруари, сабота, ден кога сите вљубени го слават Св. Валентин, арт-кафето „Концепт 37“ се запраша што планираат да прават сите останати „сингл“ момци и девојки кои љубовта сѐ уште не ги пронашла.
Датум: 12 фев 2016
, Автор:

ВО КОНЦЕПТ 37: Изложба на „Мика“ – рачно изработени предмети од кожа

На првата самостојна изложба на Гоце Новачевски и брендот МИКА, која ќе се одржи во aрт кафето „Концепт 37“ во Скопје, ќе бидат претставени уникатно дизајнирани предмети од кожа, кои во себе содржат уметничка и функционална вредност.
Датум: 01 дек 2015
, Автор:

Прва самостојна изложба на графичкиот дизајнер и сликар Зоран Кардула

На 6 ноември, петок, со почеток во 20.30 часот во арт-кафето „Концепт 37“ за прв пат пред скопската публика Зоран Кардула ќе ги прикаже своите дела интегрирани во вонредно возбудлива приказна наречена „Elegant, Beautiful, Mystical“ изработени во туш техника со дигитална обработка.
Датум: 05 ное 2015
, Автор:

Роденден на Рузвелтова 37.

На 3-ти јули, четврток од 17 часот, на концептуалната плажа заедно со бендот Хабанита. Апостолки не се задолжителни, но се пожелни кога седите на песок. :)
Датум: 02 јул 2014
, Автор:

Белградскиот илустратор кој го освои Фејсбук со изложба во „Концепт 37“

Денес, кога мораме да признаеме дека со друштвените медиуми владеат стикери со животни, љубовни пораки, „self-help“ препораки и други разни цитати – ретко кој од нив навистина може да ни го задржи вниманието. Но, кога говориме за Марко, познатиот белградски илустратор и неговата стр
Датум: 20 мар 2014
, Автор:

Дизајнерски лампи во Концепт 37

Во четврток, на 28 ноември, со почеток во 20.30 часот, во концептуалното кафуле „Концепт 37“ (на улица Рузвелтова 37), ќе се одржи промоција на најновата серија лампи, креирани од македонскиот дизајнер и мултимедиjален уметник Бојан Кртолица.
Датум: 26 ное 2013
, Автор: