колеги | Кафе пауза - Part 3

Најдобри релакс совети за опуштање од работните обврски

После секоја пауза од работа, концентрацијата драстично се зголемува, а дневниот и годишниот одмор му се неопходни секому.

10 забавни начини да си дадете отказ

Без разлика дали си заминувате доброволно за да одите на подобро работно место или само за да го напуштите актуелното, или пак ве отпуштаат од работа против ваша волја, секогаш можете да го направите заминувањето забавно и вредно за паметење.
Датум: 23 авг 2013
, Автор:

Пресмешни животински фотографии со колегите на работа

Проектот „Desk Safari“ го започнал Мајк Вајтсајд, прикажувајќи фотографии од животни на својот лаптоп и таблет, надополнувајќи ги со главите на колегите со кои дели канцеларија.

Останете во контакт со поранешните колеги

Одржувањето на контактите со поранешните соработници е од голема важност затоа што тие овозможуваат одговори на најразлични прашања и препораки. Постојат неколку начини кои ќе ви помогнат да останете во контакт со поранешните колеги.
Датум: 14 ное 2012

Каков е работниот карактер на вашите колеги?

Сфаќањето на работниот карактер на одредена личност може да ви помогне да го најдете најдобриот начин за соработување со него/неа.

Како да се справите со лошите колеги?

Не мора да ја замразите работата заради лошите колеги. Наместо тоа, применете ги овие неколку совети и полесно ќе се справите со нив.

Зошто работата е сепак добра за вашето здравје?

Новото истражување кое го спровело британското министерство за труд и пензии, покажало дека вработените лица помалку се разболуваат, имаат помал ризик од заболување од хронични болести...

Како да се пошегувате со вашиот колега додека користи Word?

Microsoft Word понекогаш знае да биде и забавен. Проверете како :)
Датум: 23 јул 2012
, Автор:

Причини поради кои го губите кредибилитетот кај луѓето околу вас

Потребно е многу време да се изгради репутација, а само една мала, навидум незначајна акција за да изгубиме сè.
Датум: 25 јун 2012
, Автор:

Најчестите засрамувачки ситуации на работа

Отворениот патент, лошиот здив и слични на нив ситуации се едни од најзасрамувачките моменти кои сите ние барем еднаш сме ги доживеале. Дознајте кои се најчестите засрамувачки ситуации и како колегите реагираат на нив.
Датум: 15 јун 2012

5 кратки совети за успешен работен ден

Само мали измени во секојдневната работна рутина, може да ве направат попродуктивни и да постигнете многу подобри резултати. Ви нудиме пет куси и едноставни совети, кои ќе ви помогнат да внесете свежина...
Датум: 10 јан 2012
, Автор:

Како да се справите со работата која ја мразите

Одлично би било доколку сите имаме креативна работа која максимално нè исполнува и каде што шефот и колегите се фантастични. Сепак во реалноста, голем број луѓе не ја работат нивната работа од соништата...
Датум: 15 ное 2011
, Автор: