Тест: Изберете колаче и дознајте зошто сте сингл

Ако и вие сте сингл и сакате да ја дознаете причината за тоа, треба да се обидете со овој забавен тест.

Шотови од млеко и колачиња

Изненадете ги вашите најмили со овој вкусен и забавен десерт...

Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко

Дизајнерот Боги Чен е креатор на овој разигран, сладок мебел во облик на огромни слатки. Серијата ја нарекува „Sweeties“, а се состои од столчиња во форма на мали тортички и бисквит-маса.

Кое колаче сте според хороскопскиот знак?

Постојат многу видови тематски хороскоп, но овој сигурно е еден од најинтересните и најсимпатичните кои досега сте ги прочитале.

Пенесто еспресо колаче

Во комбинација со утринското кафе ова колаче е совршено слатко задоволство...

Највкусната шолја за кафе во светот

Прво го пиете вашето утринско кафе, а потоа... Па, потоа ја јадете шолјата за кафе!

Гулаб кој го уништува светот поради едно колаче

Што треба да направи таен агент, кога љубопитен гулаб ќе се заглави во внатрешноста на мултимилионска нуклеарна актовка, која му е дадена од владата на САД?

Капучино колачиња

Вкусно колаче, кое ќе ве освежува и заблажува секое утро.
Датум: 23 окт 2010
, Автор:

Грицки без грижа на совест

Без разлика дали ги гледаме омилените филмови, ТВ серии или спортски натпревари, тие се послатки и поинтересни ако истовремено грицкаме нешто. Видете што може да грицкате, а притоа да внесете само 80 калории.
Датум: 07 окт 2010
, Автор:

Бразилски кафе колачиња (Brazilian Coffee Cookies)

Вкусни и неодоливи во секое време
Датум: 31 авг 2010
, Автор: