7 парчиња облека кои одговараат на секој облик на тело

Ова се 7 парчиња облека кои му стојат добро секому без разлика на обликот на телото или килограмите.
Датум: 10 ное 2013
, Автор:

Од стари до убави модерни чизмички за помалку од 50 денари

Наместо да трошите пари на нов пар чизми за следнава сезона, можеби е подобро да си ги разубавите старите.

Како треба да се облекуваат полните мажи?

Целта е да изгледате послабо или пак, во најмала рака да не носите нешто што премногу ги потенцира вашите килограми.

Клупа направена од 1.000 колани

Свиочната структура има метална рамка на која се навртени колани, создавајќи удобна површина за седење. Сите појаси употребени за изработката на ова дело се собрани преку донации...
Датум: 22 дек 2010
, Автор: