Чоколадо со кокосово масло – здрав и превкусен десерт од само 3 состојки

Брзо, вкусно и здраво! Овој десерт ќе ви биде омилен. Ќе ви одзема многу малку време за да го подготвите, а можете да го направите во безброј различни комбинации.
Датум: 30 мај 2015
, Автор:

Најдобрите природни начини на кои можете да ја отстраните шминката

Наместо да давате многу пари на препарати кои се полни со хемикалии штетни за вашата кожа, погледнете ги овие едноставни рецепти кои можете да ги направите сами...

Супа од спанаќ и кокосово масло: Совршен рецепт за витка линија

Едноставна и брза супа која е идеална за сите оние кои водат сметка за својата линија...

Слатки компирчиња со кокос и цимет

Компирчиња со егзотичен вкус...

Домашно какао, преполно со здравје

Топол зимски пијалак кој ќе ви помогне во борбата против студенилото...

Маска за подмладување на вагината

Лиса Палмер ја пронашла маската за подмладување во Источната медицина и вели дека нејзиниот помлад љубовник тврди дека вагината ѝ изгледа како на 25-годишна девојка.
Датум: 05 окт 2014
, Автор:

Кафе со путер – нов хит напиток кој може да го замени оброкот и да ги стопи килограмите

Смуди од кафе, путер и кокосово масло за енергија, чувство на ситост, слабеење и градење мускулна маса (во комбинација со соодветна храна и вежбање)...
Датум: 24 сеп 2014
, Автор:

Едноставни рецепти за права коса

Постигнете го ефектот на права и сјајна коса заобиколувајќи ги агресивните третмани и посегнувајќи по намирниците во вашата кујна.
Датум: 03 апр 2014
, Автор:

Домашно изработена паста за заби за неодоливо блескава насмевка

Домашно изработената паста за заби не чини многу и е лесна за правење, а ќе ги направи вашите заби совршено бели и притоа ќе го освежи вашиот здив и ќе ви помогне во борбата против кариес.

Направете сами: Чоколаден балсам за уста

Доколку навистина сакате да уживате во производот за нега на вашите усни, осигурете се дека ги имате неопходните состојки за овој фантастичен чоколаден балсам кој е одличен за заштита во зимските денови.
Датум: 06 феб 2014
, Автор: