2 „технички“ грешки во сексот кои ја одбиваат секоја жена

Овие 2 нешта можат многу негативно да влијаат врз неа...

Момци еве каде грешите: 3 чекори кои ќе ја доведат до силен оргазам

За да се постигне оргазам не е доволна само пенетрацијата, потребно е многу повеќе од тоа...

10 фасцинантни и помалку познати факти за женското тело

Еден од начините целосно да го засакате вашето тело е доколку го запознаете и однадвор и однатре.

Што жените сакаат мажите да знаат за сексот, но не би им кажале сами?

Да ви помогнеме. Еве што сè жените посакуваат мажите да знаат за сексот.
Датум: 19 дек 2014
, Автор:

21 работа која можеби досега не сте ја знаеле за сексот

Иако можеби мислиме дека сме доволно информирани за сексот и сè во врска со него, различни истражувања секојдневно пронаоѓаат и докажуваат нови работи. Следниве 20+ работи се наоѓаат сигурно на таа листа.

Момци, потрудете се: Жените открија како да ги доведете до оргазам!

Мажите никогаш не можат да бидат 100 проценти сигурни дека нивните партнерки ќе доживеат оргазам, ниту пак постои техника која тоа го гарантира. Но, едно е сигурно...
Датум: 27 авг 2014
, Автор:

Секс-поза која ја обожаваат 89% од мажите

Која е таа поза која на мажите им дава фантастичен поглед и слободен пристап до сите врели точки на женското тело? Веќе можете да претпоставите, тоа е доги стилот.
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

10 начини да доживувате подобри и посилни оргазми

Постојат оргазми и не-престанувај-продолжи-така-лебдам-во-облаците оргазми. Ако целите кон вторите, на овие 10 начини можете да постигнете подобар оргазам уште вечерва.
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

Пружете ѝ оргазам во времетраење од 30 минути

Женскиот оргазам трае најмногу 15 секунди. Но, според експертите за секс Алан и Дони Брауер, тоа задоволство може да се продолжи до половина час.
Датум: 07 јан 2014
, Автор: