клетки | Кафе пауза

Половина од нашето тело воопшто не е човечко

Од целото наше тело, само 43% е изградено од човечки клетки, а остатокот е вода, микроорганизми и други живи едноклеточни организми.

Руски метод за обновување на кожата: Ги уништува штетните материи и подмладува

Применете го овој супер едноставен метод за да му помогнете на организмот што побрзо да ги промени старите и оштетени клетки со нови.

Научниците се чекор поблиску до создавањето човечки срца

Огромен напредок во медицината кој ќе спаси многу животи.

Фасцинантни факти кои веројатно не ги знаете за вашата кожа

Кожата во којашто се наоѓаме е навистина фасцинантна. Таа истовремено ги штити органите, ги исфрла мртвите клети и се грижи да ни биде топло или ладно во зависност од годишното време. Меѓутоа, колку ние навистина ја познаваме нашата кожа?
Датум: 14 авг 2014
, Автор:

Анализата на крвта од 115-годишна жена помага во откривање на тајните на стареењето

Овие резултати ни даваат надеж дека еден ден, можеби ќе може да се забави процесот на стареењето...

Најсложената уметност од хартија

Прекрасна и уникатна уметност инспирирана од светот околу нас...

Домашен пилинг за тело од кафеав шеќер

Тој ќе ви ја подобри циркулацијата и ќе ви ги отстрани мртвите клетки од вашата кожа. Препорачан е од страна на луксузниот спа-центар во хотелот Dove Mountain, Аризона.

Неколку факти за тебе

Со спермата што ја имаш во твоите тестиси во моментов (момци), можеш да населиш уште една Македонија, а би ти требале 6 месеци за повторно да ја населиш целата планета од почеток.
Датум: 26 ное 2012
, Автор:

Моќта на матичните клетки

Медицинските проучувања, што опфаќаат ползување од основните телесни клетки, познати како матични клетки, е област од која може многу да се очекува.

5 причини зошто не треба да се откажете од кафето

Истражувања за кафето можете да најдете секакви, дека тоа е добро или лошо, здраво или штетно и што ли уште не...

Интересни факти за човечкото тело

Кога киваме сите органски функции застануваат, дури и срцето престанува да чука.
Датум: 07 ное 2010
, Автор: