Како да бидете најстилизираната девојка на работното место?

Дневните работни комбинации бараат големо внимание, особено ако на вашето работно место постои пропишан код за облекување.

Интересни летни трендови за очила за сонце претставени преку цвеќиња

Џастина Блејкни е девојка која од различни цвеќиња во нејзиниот двор во Лос Анџелес формира разни лица. Овој пат таа ги претставила трендовите за очилата за сонце.

21 комбинација со џемпер-ролка која сигурно ќе ве стопли

Зимскиот период е најтежок кога е во прашање модата. Тешко се постигнува модерен изглед, а сепак да не замрзнеме на минусните температури.

Како старите класични видеоигри ги добиле имињата?

Некои од нив имаат навистина чудни имиња кои никако не асоцираат на она што нè чека во играта.

Што мислат момците за вашиот костим за капење?

Откријте што велат мажите за вашиот омилен модел на костим за капење.

Најлуксузниот стан во Велика Британија

Овој луксузен стан претставува еден од најлуксузните домови во Велика Британија, а неговата цена изнесува 65 милиони фунти.