4 салати со варени јајца кои добро ќе ве најадат

Јајцата се извонредна храна која треба почесто да се консумира. Еве четири интересни начини да приготвите вкусен оброк со нив и уште почесто да ги имате на вашето мени.

Лајт чизкејк – торта од јогурт со јагоди

Лесна и освежителна, сочна и вкусна, и што е најважно, едноставна за подготовка...
Датум: 13 мај 2014
, Автор:

Како да го победите уморот?

Слатките задоволства и алкохолот, заменете ги со овесни снегулки, јаткасти плодови, обезмастено кисело млеко...
Датум: 04 окт 2012
, Автор:

Вкусно смуди од шумски плодови

Брзо, едноставно и диетално смуди од шумски плодови. Се приготвува за неколку минути и има одличен вкус.
Датум: 08 апр 2012
, Автор: