кето | Кафе пауза

Готови за 90 секунди: Рецепт за сочни лепчиња без пченично брашно

Овие кето лепчиња може да ги намачкате со хумус, со намаз од авокадо, со домашен џем или со други омилени состојки.

Кето лазањи: Рецепт кој има 340 калории помалку од оригиналот

Луѓето кои ја следат кето диетата, односно консумираат мали количини на јаглехидрати, не можат да уживаат во класичните, италијански лазањи. Наместо тоа, направиле своја кето верзија, која наместо тестенини, има свежа тиква.

Здрава алтернатива на леб: Рецепт за вкусни кето лепчиња

Без разлика дали ја следите кето диетата или едноставно се чувствувате лошо кога јадете леб, овој рецепт ќе биде одличен за вас.

Ова е вашето тело за време на кето диетата

Многумина се одлучија да се обидат да ја намалат својата тежина преку внесувањето повеќе здрави масти како замена за јаглехидратите.

16 опасности од кето диетата за кои треба да знаете

Доколку сте одлучиле да ја пробате оваа диета, погледнете кои се опасностите од неа за коишто треба да бидете свесни.

14 нешта што би требало да ги знаете за кето диетата

Голема е веројатноста барем еден од вашите пријатели да се обидува да ослаби со кето диетата или ви има зборувано за нејзините магични резултати.