Кери Бредшо | Кафе пауза

Незаборавни цитати од Кери Бредшо кои ја отсликуваат вистината за современиот љубовен живот

Дури и да не сте биле љубители на оваа серија, мора да признаете дека Кери има кажано навистина мудри и вистинити работи кога станува збор за љубовта и сингл животот.

Класични мисли од Кери Бредшо во кои ќе се пронајдат сите модерни девојки

„Можете ли да стигнете до иднината ако вашето минато е сегашност?“

9 ситуации во кои Кери Бредшо била во право во врска со љубовта

Можеби сте ја сакале или пак не, но едно мора да признаете – за некои работи навистина била во право.

Глупостите на новото време – или зошто ми се смачи од Бредшо

Можеби на 20-и-нешто години, нема да живеете во луксузен стан со работа од соништата и плакар од кој боли глава. Можеби за вас нема да се тепаат 3-4 јаки батки со полни џебови и клучеви од црна мечка. Ама пак ќе бидете среќни.
Датум: 16 мар 2014
, Автор:

6 будалаштини во кои серијата „Сексот и градот“ нè натера да веруваме

Култната серија која ја гледаа и жени и мажи на сите возрасти, помести многу граници во однесувањето на жените, но и во машко-женскиот однос. Сепак, некои работи во серијата се претерани.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

ТВ серија: Дневниците на Кери (The Carrie Diaries)

„Пред сексот, пред градот, бев само јас Кери, Кери Бредшо.“

5 митови за ноќниот живот во Њујорк

Њујорчанката Џесика Кјулик сфатила дека светот погрешно гледа на ноќниот живот во Њујорк и ни ги открива петте најчести митови поврзани со него.