Кежуал комбинации за релаксиран ден

Без разлика дали зборуваме за кафе со пријателките, шопинг или семеен собир, декември е периодот за слатки и секојдневни парчиња.

Џемпер и шорцеви со висок струк – секогаш добитна комбинација

Сигурно поседувате макар еден пар шорцеви со висок струк. Еве како да ги комбинирате со џемпер – секогаш добитна комбинација со која успевате да го постигнете посакуваниот ефект.
Датум: 22 авг 2014
, Автор:

3 кежуал фризури со полуфатена коса

Сакате да ја носите косата опуштено преку ден, но не сакате да изгледате обично, ниту пак пренападно. Овие три фризури се одлични за вас, а за да ги направите нема да ви требаат повеќе од 30 минути.
Датум: 06 сеп 2013
, Автор:

Кежуал и шик облека за на работа во лето

Неколку предлози кои ќе ве инспирираат...
Датум: 21 авг 2013
, Автор: