квиз | Кафе пауза

Квиз за сите модерни дами: Каков е вашиот стил на флертување?

Овие 5 едноставни прашања ќе ви откријат сѐ што треба да знаете за вашите љубовни вештини...

Квиз: Дали се облекувате соодветно на годините?

Решете го тестот и откријте дали се облекувате соодветно на вашата возраст.

Квиз: Која е совршената маскара за вас?

Со толку голем избор на маскари на пазарот, навистина е тешко да се направи совршениот избор. Доколку уште трагате по „вистинската“, направете го квизот и дознајте која маскара за вас е најдобра.

Квиз: Колкав е вашиот сексуален IQ?

Иако можеби мислите дека сте искусни и сте пробале многу работи во сексот, сепак искуството не гарантира дека сте експерт.
Датум: 04 апр 2014
, Автор:

Забавни анимирани гифови со интересни факти за животните

Истражувачите кои работат на шоуто „QI“ (Quite Interesting) неодамна изненадија со серија интересни анимирани факти за животните...
Датум: 14 сеп 2013
, Автор:

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

Некои од познатите личности навистина им пркосат на годините. Проверете дали има такви и меѓу оние во квизот. Среќно! :)
Датум: 25 јан 2013
, Автор: