квалитет | Кафе пауза - Part 2

Која е опасноста од стекнувањето премногу следачи на Твитер?

Опседнати сте со стекнувањето сѐ поголем број следачи на Твитер? - Лоша идеја!

Стилот на македонската поп дива Каролина Гочева

Каролина е девојка која е секогаш претставителна, знае да носи буквално сè, од секси и женствено, до спортски и лежерно. Нејзиниот стил е препознатлив, а се темели на елеганција, убавина, женственост, но пред сè на квалитет.
Датум: 28 дек 2012
, Автор:

Колку се безбедни кондомите „Дурекс“?

Иако станува збор за неофицијална реклама, како и секогаш, истакнат е квалитетот на презервативите на многу интересен начин.

Водич за поквалитетен живот од слаткото маче Бретон

Па, кому би верувале за ефикасноста на советите, ако не домашното милениче со 9 животи? :)
Датум: 16 окт 2012
, Автор:

Очи широко отворени со новиот LG OLED 3D телевизор

Телевизорот има неверојатни перформанси. Боите се исклучително живи, црната е зифт црна, има молскавично брзо време на реакција и неверојатна острина на движењата.

Реклами за кафе од минатото и лекциите на кои нѐ учат

Патот на комерцијалниот успех на кафето е добиен преку потенцирање на квалитетите што ги поседува...
Датум: 29 фев 2012
, Автор:

Најмалиот фотоапарат во светот голем колку џамлија

Минијатурната камера со површина од 2,54 см², може да направи фотографии од 2 мегапиксели и може дури и да снима видео.

Што треба да знаете кога одите на пазар?

Ништо не ги најавува годишните времиња како плодовите на пазарските тезги. Изобилство од свежина, бои и вкусови... Имајте ги предвид следните совети кога ќе одите да пазарите...

Егзотични ламби направени од тиква

Сувата тиква е плод кој може да се користи за разни декоративни и практични примени. Чемек е уметник од Полска, кој се занимава со трансформирање на обичните суви тикви во прекрасни егзотични столни и ѕидни ламби.
Датум: 16 јун 2011
, Автор:

Фотоапарат со безжични леќи

WVIL е фотоапарат кој користи леќи што се одвојуваат од телото и притоа можат безжично да се контролираат преку екранот осетлив на допир.
Датум: 28 апр 2011
, Автор:

Одберете го вистинскиот градник

Следејќи ги овие кратки совети ќе научите како да купите градник кој ви прилега вас, без оглед на вашите димензии.

Астрологијата и максимизирањето на вашите таленти

Астрологијата може да ви помогне како да ги идентификувате квалитетите кои ги поседувате длабоко во себе и да сфатите што е она кое имате да му го понудите на светот.