Домашен сладолед од кајсии

Летото е сезона на кајсиите и разните видови јадења направени од овие прекрасни плодови.

„Мрзлива“ пита од кајсии со неверојатен вкус

Ова е десерт што никогаш нема да ве разочара!

Чудо помеѓу овошките: Го спречуваат карциномот, го забавуваат стареењето и не дебелеат!

Обидете се да ја искористите сезоната на оваа овошка, бидејќи има многу важни причини за тоа!

Вкусна летна торта со крем и овошје

Лесен и убав десерт, совршен за летните денови...

Ледено кафе со вкус на кајсии

Овошно задоволство надополнето со вкус на кафе...