кајгана | Кафе пауза

Италијанска кајгана: Идеален избор за вечера

Оваа кајгана на медитерански начин ќе ги освои сите ваши сетила.

Највкусната диета за којашто некогаш сте чуле

Кога од вашето мени ќе ги исфрлите јаглехидратите, вие ќе почнете да ги топите масните наслаги.

Едноставен трик за неверојатно вкусна кајгана

Веројатно се прашувате зошто кога јадете кајгана во ресторан, таа секогаш има многу подобар вкус од јајцата кои ги правите дома.

Тест: Начинот на кој ги подготвувате вашите јајца кажува многу за вашиот карактер!

Проверете што кажува начинот на кој ги јадете јајцата за вас...

Избегнете ги овие 5 грешки за да направите совршена кајгана

Рецептот е премногу едноставен, но и тој во себе си крие некои мали тајни со кои кајганата може да биде многу повкусна од вообичаеното.

4 кул трикови со јајца

Верувале или не, возможно е да одите по јајца без да ги скршите. Погледнете и како можете да направите јајце со сребрен ефект и како лесно да го излупите, вадејќи ја целата лушпа одеднаш.
Датум: 15 авг 2014
, Автор: