Бои на кармини кои прават вашите заби да изгледаат побело

Понекогаш е навистина тешко и скапо да се одржи блескаво белата насмевка, но постојат одредени трикови со кои можете да креирате илузија и да ги покажете вашите заби во подобро светло.

Мејкап артистка ги претвора своите усни во слатки ликови од цртаните

Лора Џенкинсон, фризерка и шминкерка од Лондон, е креатор на многу креативна мејкап уметност, каква што досега не сме виделе.
Датум: 21 авг 2014
, Автор:

„Шанел“ со нова хипнотизирачка реклама

Погледнете го хипнотизирачкото видео и препуштете се на гламурозниот и луксузен свет на „Шанел“.