кари | Кафе пауза

Пилешко со јаболка и кари: Необична и многу вкусна комбинација

Се подготвува многу брзо и лесно, а кога еднаш ќе го пробате, ќе сакате повторно!

Рижото со кари и зеленчук

Овој необичен рецепт за рижото е одличен прилог, но и вкусно главно јадење.