карирани | Кафе пауза

Карирани кошули и фармерки до глужд: Најголемите трендови за оваа сезона!

Оваа сезона доминираат трендовите кои нѐ враќаат назад во минатото. Поточно во 90-тите и 70-тите.

Тренди комбинации инспирирани од 60-тите

60-тите остануваат запаметени по големиот контраст на хипи и софистицирани комбинации. Еве како би ги вметнале во секојдневниот изглед.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

5 трендови од 90-тите кои повторно се враќаат во мода

Модата од 90-тите е еден интересен период од кој моментално сите дизајнери црпат инспирација.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

Зимската колекција на „Pull&Bear“

Еден од најпопуларните брендови „Pull&Bear“ ја објави најновата кампања за промоција на својата зимска колекција, за која ангажирале 7 модели.