Кариби | Кафе пауза

Пријавете се и уживајте: Наместо работа од дома, може и од „смарагдниот остров на Карибите“

Карипскиот остров Монтсерат, кој слободно можеме да го наречеме рај, им ги отвори вратите на дигиталните номади, односно на сите оние кои можат да работат од удобноста на својот дом.

Тропско кафе: Карипски острови

Почувствувајте се егзотично со овој одличен рецепт за кафе

Волонтери им помагаат на мали желчиња да го најдат својот пат до морето

„За да се осигураме дека овие желчиња нема да тргнат во погрешна насока, направивме човечки ѕид од волонтери за да ги насочуваат“.

Снешко од Карибите

Сини мускули, големи очила за сонце и зелено фризурче – тоа е Снешко од Карибите.

Дестинации кои можеби нема да постојат до 2100 година

Глобалното затоплување и покачувањето на нивото на водата, можат да бидат сериозна закана за светот, особено за следниве области кои до 2100 година можат да исчезнат од лицето на земјата.

Најдобрите летни карипски дестинации

Карипскиот појас изобилува со многу острови кои со своите прекрасни песочни плажи, кристалното море и живата природа, се извонредна летна дестинација.

Најубавите барови на карипските плажи

Карибите изобилуваат со прекрасни егзотични плажи на кои постојано е забавно, а дел од вината за тоа ја сносат и овие уникатни барови распоредени по нивните рајски песоци.

Факти и фотографии од тропскиот рај Јамајка

Преубавиот остров во Карипското Море прославен по хедонистичкиот стил на живеење...

Најубавите приватни острови во светот

Мали парчиња рај на земјата кои може да се купат за пари...

Најсекси плажи во светот

Во потрага по песочни плажи кои ги поттикнуваат романтиката, страста и заводливиот дух, издвоивме кои се најсекси плажи во светот.
Датум: 04 фев 2012