карање | Кафе пауза

4-те хороскопски знаци што во секој момент и со секого можат да почнат расправија

Тие лесно се разлутуваат и нивната храброст не им дозволува да ги задржат емоциите во себе, па брзо „пукаат“.

Дали спаѓате во паровите кои постојано се караат за празниците?

Според статистиката, многу парови се караат за време на празниците, а еве ги и причините за тоа...

Карањето не е крај на љубовната врска, туку нејзин почеток

Не можете вистински да го запознаете партнерот додека не видите каков е кога не се согласува со вас. А клучот за успешната караница се крие во добрата комуникација.

Зошто не треба да се карате кога сте лути?

Честопати ја губиме контролата врз нашите емоции за време на жестоки дискусии и како последица на тоа обичниот разговор лесно може да се претвори во караница.

Мудроста што се крие зад победата без борба

Колку повеќе улоги имате во општеството, толку поголема е веројатноста дека ќе се судрите со мислења и гледишта поразлични од вашите.

Секс за смирување: 10 причини кои ќе ве натераат да водите љубов, а не војна

Љубовните кавги се слатки маки – викање, зборови кажани во афект и уште милион нешта на кои ќе се сетите кога ќе се спомнат караници со партнерот...

Моќна техника од руски психолог: Ако некој започне кавга, еве како да ја избегнете

Познатиот руски психолог Александар Свијаш објаснува како да постапите ако вашиот партнер, пријател, колега, шеф или сосед започне кавга со вас, а вие сакате да ја избегнете.
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Зошто луѓето викаат кога се лути?

Ова е многу впечатлива приказна на која вреди често да се потсетуваме...
Датум: 01 окт 2015
, Автор:

11 најголеми (не)свесни грешки кои ги прават мажите во врска

Колку што жените се оптоваруваат со ситници, толку повеќе мажите не можат да ја сфатат таа женска логика бидејќи за нив работите се скоро секогаш црно-бели.

5 чекори кои ќе ви помогнат во решавање на проблемите во врската

Иако во некои моменти делува како да е крај на светот и како да не постои решение за вашиот проблем, факт е дека доколку и двајцата сакате да го најдете, тоа е секогаш пред вашиот нос.

Работи што ги прави една љубовна двојка

Вие двајца се сакате, меѓусебно се поддржувате, луѓето ве препознаваат како љубовна двојка, сродни души сте... Но, има некои работи кои ги (не)свесно ги правите како љубовна двојка кои се непријатни за другите луѓе околу вас.