8 работи кои мора да ги знаете пред да се одлучите да купите капут

Купувањето капут е голема инвестиција. Затоа, треба да одвоите време и да испробувате модели сѐ додека не го најдете идеалниот за вас.

Откријте каков капут најдобро му прилега на вашиот хороскопски знак

Дали некогаш сте се запрашале дека вашиот моден вкус и стил имаат некаква врска со датумот на раѓање, односно со вашиот хороскопски знак?

Клучно есенско парче облека што секоја девојка треба да го има во својот шкаф

Веќе неколку сезони наназад можеме да забележиме различни форми на „преголеми“ модни парчиња облека – кроеви што не ја пратат линијата на телото, туку ја кријат женската фигура и овозможуваат модерен и лежерен изглед.

За безвремен изглед: 5 совети од жените со стил

Добриот стил не е талент, тој се учи.

Облечете се топло и атрактивно: Неколку модни комбинации со кои ќе ја победите зимата!

Ако немате идеи за зимски модни комбинации, овие предлози ќе ви помогнат да заблескате во вистинското светло.

За нив нема место во новата 2016-та година: Кажете им збогум на овие парчиња облека

Модата и трендовите се менуваат секоја сезона, па на голема среќа и задоволство на многу жени, некои парчиња облека со тек на време „изумираат“ од модната сцена.

Време е за капут – Колку подолг, толку подобро, препорачаа трендсетерките

Заладувањето можеби не нè изненади нас, но нашиот гардеробер веројатно да.

5 клучни дневни парчиња кои мора да бидат дел од вашиот есенски шопинг

Доколку се одлучите овие денови да започнете со задолжителниот есенски шопинг, тогаш погледнете кои 5 дневни парчиња треба да ги имате на ум.

Како да изгледате секси и на минусни температури?

Тешко е да изгледате привлечно кога од глава до пети сте покриени со слоеви и носите гломазен капут. Но со овие паметни потези, ќе го избегнете ефектот на „мумија“, а вашиот стил на облекување ќе остане запазен.
Датум: 04 јан 2015
, Автор:

Снежно-бела зима со црно палто: 30+ моќни комбинации

Ова е палто кое секоја девојка треба да го има. Поради црната боја е соодветно за секакви прилики, а поради класичниот стил може да се претопи со кое било друго парче.

Како да го сокриете вишокот килограми?

Наместо да чекате подолг период за да се ослободите од вишокот килограми, стилистите ви откриваат неколку трикови како веднаш да ги прикриете критичните делови.
Датум: 31 јан 2012

10 важни тајни за стилот оваа сезона есен/зима

Девојки, нурнете се во вашите плакари. Можеби ќе најдете нешто што мислевте дека никогаш повеќе нема да можете да го носите или уште повеќе во некоја неочекувана комбинација. Ова се 10 совети за оваа сезона...
Датум: 26 ное 2011
, Автор: