Жолта – боја која ја лечи зимската депресија

Црните, сивите и темносините капути и јакни владеат по улиците, но за промена и добро расположение изберете ја оваа силна боја која ќе внесе добра вибрација во вас.

Есенско-зимски капути кои треба да се најдат во вашиот плакар

Есента и зимата се најпознати по палтата и капутите. Не само што нѐ одржуваат стоплени и изолирани од лудото време туку се и важен дел од целокупниот изглед.

Комбинации со бел капут за модерен есенско-зимски изглед

Иако кога ќе залади времето и есента е веќе длабоко пристигната, сите веднаш се фаќаме за темните облеки и обувки, тоа не е правило што го наметнуваат модните трендови.
Датум: 22 окт 2014
, Автор:

Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013

Женската колекција на Massimo Dutti, октомври, 2013, е за современи, урбани, деловни и космополитски жени. Присутни се кремасти, сиви, тегет и црни нијанси...
Датум: 14 окт 2013
, Автор:

Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“

Италијанската модна куќа „Dolce & Gabbana“ ја претстави својата прва детска колекција, која нуди елегантни парчиња како костуми, свечени фустани и капути за најмладите.