Направете сами: Капиново вино, лековита напивка која ги регулира притисокот и циркулацијата

Капиновото вино се препорачува за оние кои страдаат од анемија, замор, како и за регулирање на варењето на храната, притисокот и циркулацијата.

Вкусна летна торта со крем и овошје

Лесен и убав десерт, совршен за летните денови...

Пролетно смуди од капини, банани и нане

Совршен пијалак за освежување на попладневното пролетно сонце со вашите пријатели...