канцеларии | Кафе пауза

Мини канцеларии: Прекрасни идеи со кои ќе уживате во работата од дома

Зборот канцеларија веднаш асоцира на голема просторија сместена во некоја зграда, чијшто простор најчесто се дели со повеќе колеги. Но, денес пристапот кон работата полека се менува.

Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско

Една од најбрзорастечките социјални мрежи, Пинтерест, од неодамна отвори нови канцеларии во Сан Франциско.

Одлични канцеларии за креативно исполнето работно време

Ова се неколку одлични примери како треба да изгледа еден работен простор, без разлика дали работите од дома или во канцеларијата на некоја фирма.

Најголемата зграда во светот

Пред кусо време во Кина се отвори најголемата зграда во светот. Центарот „New Century Global“ се наоѓа во градот Ченгду и е распослан на 1,7 милиони метри квадратни.

Канцелариите на „Гугл“ во Токио

Во канцелариите доминираат прекрасни принтови, текстури и бои, кои ја отсликуваат јапонската култура.

Прекрасните канцеларии на Гугл во Израел

Пред извесно време Гугл ги отвори своите нови канцеларии во Тел Авив, Израел. Канцелариите опфаќаат 8 ката од зградата „Electra Tower“...

Креативните канцеларии на Гугл во Лондон

Компанијата „Penson Group“ која стои зад овој креативен дизајн на просториите имала потполно одврзани раце да го уреди овој простор за тој да делува мотивирачки и креативно да ги стимулира вработените.

Канцелариите на Ред Бул во Лондон

Црпејќи инспирација од екстремните спортови поддржувани од Ред Бул, дизајнерите ги исполниле трите ката со лебдечки скали, комфорни кафетерии и барови, голема лизгалица...
Датум: 05 мар 2012
, Автор:

Новите канцеларии на „Гугл“ во Лондон

Уникатниот изглед бил создаден само за вработените да бидат задоволни и да го даваат максимумот на работа.

Елегантните канцеларии на „Адидас“ во Германија

Дефинитивно една од најелегантните канцелариски простории кои некогаш ќе ги видите. Може да се заклучи дека елеганцијата на нивните производи е одлично пренесена и во работниот простор.

Колоритните канцеларии на „Скајп“ во Шведска

Канцелариите на „Скајп“ секогаш имаат типичен колоритен дизајн за да допринесуваат за поголема живост во нив...