кандида | Кафе пауза

7 намирници против кандида во цревата

Постојат намирници за кои е докажано дека се ефикасни во борбата против габичните инфекции на органите за варење. Во продолжение откријте како да се борите против кандидата во устата и цревата.

Што ќе се случи ако не ја излечите кандидата?

Иако е тешко да се игнорира, кандидатa им изгледа како нормална појава на жените во одредени период од нивниот живот.

Имате проблеми со габична инфекција? Обидете се да ја излечите со јаболков оцет!

Оваа течност навистина може да ни го излечи целото тело и однадвор и однатре.

Неколку начини да ги спречите габичните инфекции

Ситуацијата не е толку страшна колку што ви изгледа на почетокот и доколку ги следите овие совети ќе можете лесно да се заштитите од повторна габична инфекција...

Само трпеливо: 5 природни рецепти против кандида

За лечење на кандида неопходно е да имате трпение и упорност, бидејќи може да се случи и покрај соодветниот третман, оваа здодевна габа набрзо повторно да се врати.
Датум: 29 сеп 2014
, Автор: