6 забавни активности кои согоруваат најмногу масти и калории во телото

Како што времето сè повеќе се затоплува, така теретаните и просториите за вежбање се празнат, затоа што луѓето преферираат да вежбаат надвор.

5-минутни моќни вежби за сите оние кои немаат многу слободно време

Тие се совршени за оние денови кога едноставно немате време за стандардното вежбање и бидејќи не бараат никаква дополнителна опрема, можете да ги правите и во вашиот дом.

5 нешта кои со сигурност ќе ви се случат доколку заборавате да пиете вода

Сите зборуваат дека секојдневно би требало да се пие околу 8 чаши обична негазирана вода, но ретко кој знае што се случува со неговото тело доколку не го прави тоа.

8 пороци кои наспроти сите мислења помагаат при слабеењето

Што е со најголемите пороци? Наспроти сите уверувања, баш тие можат да ви помогнат во борбата со килограмите.

Ако се обидувате да ослабите со трчање, немојте да ги правите овие грешки

Ако се обидувате да ослабите со трчање, сте одбрале добра активност за да стигнете до вашата цел.

15-минутна вежба која брзо ги топи масните наслаги по целото тело

Зимата е проблематичен период кога станува збор за телесната тежина, а ова видео има решение за него.

Истражувањата ни покажуваат дека црвеното вино може да биде добро при согорувањето калории

Една нова студија докажала дека виното има потенцијал да ги согорува маснотиите во телото.

Табела: Колку калории на час трошите со различни активности?

Иако бројот на калории кои ги согорувате со вежбањето зависи од вашата тежина, метаболизмот и други фактори, постојат просечни пресметки врз основа на кои можете да се ориентирате при планирањето на вашите активности.
Датум: 28 јан 2015
, Автор:

Брз и лесен чоколаден десерт од само 200 калории

Експресна верзија на омилената чоколадна торта во лајт варијанта од само 200 калории по парче...
Датум: 18 јан 2015
, Автор:

Откријте колку калории на ден му се доволни на вашето тело

Со помош на Харис-Бенедиктовата формула можете многу лесно да го пресметате тоа...

За фит тело: 5 работи кои треба да ги броите, а не се калории

Tргнете се настрана од вагата, постојат далеку поважни математики кои треба да ги правите на дневно ниво.
Датум: 26 дек 2014
, Автор:

Спржете ги калориите: Сок со кој за 5 дена ќе симнете 3 кг

Овој сок буквално ги пржи калориите, барем така тврдат оние кои го имаат испробано. Намирниците кои се користат за сокот се извор на витамини и минерали, па поради тоа нема ништо да ве чини да го пробате.
Датум: 24 ное 2014
, Автор: