какао | Кафе пауза - Part 3

Убиствено добра комбинација: Торта од чоколадо и костени

Пирето од костени и кремот од чоколадо ќе создадат торта која ќе ви ја збогати трпезата, ќе ја јадете со сласт и ќе внесе дополнителна радост во ова преубаво годишно доба од годината...
Датум: 11 окт 2014
, Автор:

Како да направите сексуално кафе? Да, и тоа навистина постои!

Кафе кое покрај тоа што ќе ве снабди со потребната кофеинска доза, туку и вашата утринска рутина ќе ја претвори во извор на силна сексуална желба...
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Безглутенски какао тортички

Вкусно безглутенско задоволство кое ќе ви го направи денот поубав

Која е разликата помеѓу белото и црното чоколадо?

Посакуваната слатка е позната по својата темнокафена боја, но исто така ја има и во бела боја. Која е разликата?
Датум: 12 авг 2014
, Автор:

Леден крем од кафе

Релативно нов рецепт кој е многу популарен во Италија.

4 здрави начини да внесете повеќе чоколадо во исхраната

Покрај тоа што можете да каснете коцка или две, можете да го консумирате и на уште неколку начини.

Мока со портокал

Силно кафе со освежителен шмек...

Нутела задоволство: 3 вкусни десерти со Нутела

Зошто да ја користите нутелата само за мачкање палачинки кога од неа може да ги направите најубавите десерти?
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

Најчоколадниот пудинг што некогаш сте го пробале

Сочен, вкусен, со многу богат чоколаден вкус...

Чоколаден десерт со путер од кикиритки

Еве како брзо да подготвите вистинска божествена тортичка во шолја за да го задоволите вашиот апетит за благо.
Датум: 28 сеп 2013
, Автор:

„Нутела лава“ – неодоливо чоколадно задоволство

Ова е одличен десерт кој можете да го сервирате по семејниот ручек, супер идеја за да го изненадите вашиот партнер, или пак слатко изненадување за вашите најмали како награда бидејќи биле послушни. Па кој не сака Нутела?
Датум: 20 сеп 2013
, Автор:

Природен и здрав чоколаден пудинг

Подгответе го брзо, јадете го уште побрзо
Датум: 15 сеп 2013
, Автор: