Рецепт за слатки шарени кифлички кои ќе ги обожавате

Кога немате идеја со што да се засладите, направете слатки шарени кифлички – брзо се прават, не чинат многу, убаво изгледаат и многу се вкусни!
Датум: 13 мај 2015
, Автор:

Рецепт за маска од чоколадо и кафе, совршена против темни кругови под очите и сува кожа

Какаото и кафето се нешта кои одат совршено со секој десерт, но тие се одлични и за вашата кожа.

Мала чоколадна тортичка која се подготвува за само 5 минути

Денес изненадете ги најблиските со овој брз, едноставен и вкусен десерт...

Топло какао со ѓумбир и портокал

Какао со силно зачинет вкус...

Неодолив чоколаден колач во шолја

Совршена награда која треба да си ја дадете себеси после тежок испит, исцрпувачки ден на работа или тешка кавга со партнерот. Ова е колач во кој се ужива сам.
Датум: 30 јан 2015
, Автор:

Слатка љубовна приказна раскажана преку лате-арт

Кога ќе погледнеме во шолја кафе, повеќето од нас гледаат незаменлив еликсир на животот создаден со цел да ни помогне да го истуркаме денот. Но, подајте му ја шолјата на вешт бариста и тој може да направи чуда.
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

Домашно какао, преполно со здравје

Топол зимски пијалак кој ќе ви помогне во борбата против студенилото...

Вкусни и здрави колачи кои не се прават со брашно и шеќер

Ако сакате да ги замените брашното и шеќерот во слатките рецепти, веројатно досега не сте се сетиле на оваа магична состојка – слаткиот компир...
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

Убиствено добра комбинација: Торта од чоколадо и костени

Пирето од костени и кремот од чоколадо ќе создадат торта која ќе ви ја збогати трпезата, ќе ја јадете со сласт и ќе внесе дополнителна радост во ова преубаво годишно доба од годината...
Датум: 11 окт 2014
, Автор:

Како да направите сексуално кафе? Да, и тоа навистина постои!

Кафе кое покрај тоа што ќе ве снабди со потребната кофеинска доза, туку и вашата утринска рутина ќе ја претвори во извор на силна сексуална желба...
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Безглутенски какао тортички

Вкусно безглутенско задоволство кое ќе ви го направи денот поубав