кавга | Кафе пауза

Никогаш не изговарајте го овој збор во кавгата со вашиот брачен партнер

Еднаш изговорениот збор веќе не може да биде повлечен, а некои пак посебна тежина имаат ако бидат изговорени кога сте лути.

2 магични збора кои ќе ја спречат секоја караница

Постои една едноставна вежба која ќе ја олади и најжестоката караница.

Начинот на кој се карате со вашите сопружници може да влијае на вашето здравје

Познато е дека емоциите влијаат врз здравјето, особено ако се негативни или многу интензивни.

7 караници во кои ниту еден маж сè уште не победил

Без разлика колку се вербално моќни, со каков вокабулар располагаат и колку цврсти аргументи имаат, дамата е секогаш во право!

Секс за смирување: 10 причини кои ќе ве натераат да водите љубов, а не војна

Љубовните кавги се слатки маки – викање, зборови кажани во афект и уште милион нешта на кои ќе се сетите кога ќе се спомнат караници со партнерот...

Моќна техника од руски психолог: Ако некој започне кавга, еве како да ја избегнете

Познатиот руски психолог Александар Свијаш објаснува како да постапите ако вашиот партнер, пријател, колега, шеф или сосед започне кавга со вас, а вие сакате да ја избегнете.
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Како успешните луѓе се справуваат со токсичните личности?

Еве како успешните личности правилно се справуваат со токсичните пријатели, познаници или колеги.
Датум: 07 апр 2015
, Автор:

Реченици кои никогаш не треба да ги употребувате во кавга

Воздржете се да не ги изговорите следниве реченици кои би можеле да ја повредат личноста која ја сакате.

5 работи во врските за кои навистина не треба да правите драма

Дали имате навика да правите драма и нервоза за ситни и небитни работи во врските? Еве што сè не треба да дозволите да биде причина за кавга во вашата врска.
Датум: 07 јан 2015
, Автор:

18 знаци дека сте во врска со потенцијалната сопруга

Ова се знаците кои покажуваат дека сте во врска со девојката која треба да ви биде сопруга.
Датум: 05 јан 2015
, Автор:

8 најлоши грешки во пријателството

Ова се 8 тивки разорувачи на пријателството кои ќе ве оддалечат од пријателите.
Датум: 05 ное 2014
, Автор:

7 работи кои никогаш не смеете да ги кажете и правите кога се извинувате

Луѓе сме и правиме грешки, а кога ќе се случи тоа, потребно е да ги најдеме вистинските зборови со кои ќе им кажеме на луѓето колку ни е жал за нашите постапки.