Италијанки | Кафе пауза

5 модни трикови што ги знае секоја Италијанка

Италијанките отсекогаш се облекувале убаво, а еве неколку модни трикови што им овозможуваат да изгледаат многу привлечно.

Италијанките ги одобрија: 15 кратки правила за совршен оброк со тестенини

Поголемиот дел од нас барем еднаш неделно ужива во тестенини, а еве како да ги подготвите совршено.

5 начини да го поминете овој продолжен викенд како вистинска Италијанка

Ако некој знае да ужива во животот, тогаш тоа се Италијанките, па еве како и вие да бидете како нив, макар на еден викенд.

Животни лекции што можете да ги научите од Италијанките

Можеби сега е вистинското време да научите некои животни лекции од „огнените“ Италијанки.