интерес | Кафе пауза

Зошто секој хороскопски знак губи интерес во врската?

Секоја врска се соочува со кризни периоди, особено ако еден од партнерите почнува да губи интерес. Во продолжение прочитајте зошто секој хороскопски знак може да почне да губи интерес.

5 причини зошто мажите губат интерес по 2-3 месеци

Кога се гледате со некоја нова личност, почетокот е навистина забавен. Но, по 2 или 3 месеци многу жени забележуваат дека мажот губи интерес.

Интересни илустрации што ќе им покажат на жените како да го задржат машкиот интерес

Време е девојките да признаат дека понекогаш и тие прават грешки поради кои не можат да го задржат машкиот интерес.

Како да ја продадете вашата приказна за 30 секунди?

Како да ги фасцинирате луѓето и да натерате да посакаат да слушнат повеќе за вас?

Неколку совети за тоа како луѓето полесно да ве засакаат

Доколку не се чувствувате задоволни од тоа како ви се развива социјалниот живот и односите со другите, тогаш време е малку да поработите на себе и да ги зајакнете комуникациските вештини.

8 начини да го импресионирате вашиот шеф

Сте почнале со работа на ново работно место, или со години сте на истото, но не можете да напредувате во кариерата? Ќе ви покажеме 8 ефикасни начини како да го импресионирате вашиот шеф.
Датум: 28 јан 2014
, Автор:

Каде се купува љубовта?

Во каква продавница се продава ли љубовта, онаму каде што продаваат убави, светкави работи спакувани во најквалитетната хартија или онаму каде освен бадемите, лешниците, бонбоните се продава и таа, рефус?
Датум: 15 сеп 2013
, Автор: