интересно | Кафе пауза - Part 36

Оние нешта кои не можат да се купат со пари

Потсетете се на сите оние секојдневни ситници кои успеваат да „украдат“ барем мала насмевка на вашето лице.

Најбизарните секс-закони во САД

Ова се само неколку од најинтересните и најбизарните закони во САД кои се однесуваат на сексуалниот живот на жителите во одредени региони.

5 интересни факти за Ал Капоне

Голем број режисери и сценаристи од Холивуд, ја прераскажувале приказната за Капоне безброј пати, но колку навистина знаете за озогласениот криминалец?
Датум: 19 јан 2011
, Автор:

Флеш игра: Божиќен топ

Ова е една навистина интересна игра која може да ја играте на компјутер додека пиете кафе на пауза. Во едната рака глувчето, во другата кафето.

Како да научите нов јазик за 90 дена?

Првата работа која треба да ја направите кога ќе решите да учите нов јазик, е да почнете да гледате цртани, играни и сериски филмови со синхронизација на тој јазик...
Датум: 26 окт 2010
, Автор:

И животните вежбаат јога

Фатени во правиот момент, овие животни покажуваат дека и тие знаат да вежбаат јога. Секое во поза која му е природна, тие не само што се интересни, туку прават дури човек да им подзавиди.
Датум: 18 окт 2010
, Автор:

Татко кој прави креативни фотографии од своите деца

Овие фотографии се интересни поради погледот на фотографот зад нив. Тој резултира со фотографии кои не само што не враќаат на моменти од нашето детство, туку и покажуваат јасен сјај на една таткова гордост.
Датум: 18 окт 2010
, Автор:

Чанти за лаптоп кои би посакале да ги имате

Се прашувате како да го заштитите вашиот лаптоп, а истовремено да изгледате кул?
Датум: 10 окт 2010
, Автор:

Рајскиот живот на мачињата

Ако сте љубител на животни и особено ви се драги мачињата, после овие фотографии најверојатно ќе ги засакате уште повеќе.
Датум: 16 сеп 2010
, Автор:

Креативна реклама на Икеа: 100 слатки мачиња во потрага по место за одмор

Познатата шведска фирма за мебел и за разни предмети во домаќинството „Икеа“, направила интересен експеримент, пуштајќи 100 слатки мачиња низ една од нивните големи продавници...
Датум: 10 сеп 2010
, Автор:

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #2

Процентот на луѓе кои сонувале во црно-бела слика, значително се намалил со појавата на телевизорите во боја.
Датум: 08 сеп 2010
, Автор:

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Зеницата на окото се проширува за 45% кога гледаме во нешто кое ни се допаѓа.
Датум: 02 сеп 2010
, Автор: