инстант | Кафе пауза

Како да направите инстант мраз?

Креаторот на ова видео Грант Томас ќе ви презентира 4 начини, со кои ќе можете да го направите овој многу кул трик.

Освежувачко ледено лате

Доколку ви треба освежување и будење, ова е вистинското кафе за вас...

Крем-кафе со сладолед

Интензивен вкус со богата арома, за целосно опуштање во последните зимски денови...

Кафе ирска фантазија

Топло кафе со богат и незаборавлив вкус...

Македонците страствено уживаат во кафето

Повеќе од 50% од граѓаните на Македонија во просек уживаат во две шолји пладневно кафе на ден со пријатели и со тоа се шампиони во регионот, покажало истражувањето...

Неодолив шејк со кафе и чоколадо

Освежителен и расонувачки, погоден за во секој дел од денот...

Кафе-позадина за вашиот десктоп #36

Традиционално македонско кафе или инстант? Шербет благо, горко или малку засладено со неколку шеќерни кристали посеани од врвот на лажичката? Како и да го сакате утринското кафе, најважно да не заборавате да уживате.
Датум: 20 јун 2011
, Автор:

Ледено мока лате (Iced Mocha Latte)

Ледено магично задоволство, посебно за оние денови кога сè изгледа совршено, од станувањето од кревет, до легнувањето со блага насмевка на лицето...
Датум: 11 мар 2011
, Автор:

Видот на кафето ја дефинира вашата личност

Кафето кое секојдневно го пиете, не е само пена на врвот и шеќер на дното, туку во него се крие и вашиот карактер.
Датум: 19 окт 2010
, Автор:

Кафе за восхит (Coffee Delight)

Летно кафе кое ќе ве освежи и исполни со позитивна енергија
Датум: 14 сеп 2010
, Автор: