имунолошки систем | Кафе пауза

Зошто треба почесто да консумирате киви?

Кивито е освежително овошје кое има висока хранлива вредност и е богато со витамини Ц и К, калиум, фолати и растителни влакна.

Дали сокот од алое вера навистина прави чуда за вашиот организам?

Ќе се согласите дека алое вера е чудесна билка кога станува збор за нашето здравје.