7 збунувачки илузии што нѐ држат заробени во матриксот

Доколку сакате да си ги вратите вашите мисли и да преземете контрола врз сопствениот живот, најпрво мора да ги препознаете илузиите со коишто се храниме секојдневно.

5 илузии од општеството кои ги прифаќаме како реалност

Многу работи кои ги гледаме во светот се илузија. Имаме многу религии, системи на верување, училишта и научни процеси кои тврдат дека се вистинските.

Неверојатни оптички илузии направени од мејкап артистка

Наместо да создава илузии на полни усни и долги трепки, таа ги создава овие надреални илузии кои ќе го збунат вашиот мозок.

Неверојатни оптички илузии создадени од природата

Овие ремек-дела изгледаат како да се дел од некој фантастичен свет надвор од нашата реалност.

Зошто некои жени никогаш нема да можат да стигнат до брак?

3 видови илузии кои ве спречуваат да најдете врска која ќе заврши со брак.

Неверојатни фотоманипулации кои ќе ве натераат да се запрашате што е реално, а што не

Сме виделе многу оптички илузии, но брилијантната уметност на Ерик Јохансон ќе ве остави комплетно без зборови.

Прекрасни цртежи во облик на оптички илузии кои ќе ве остават без зборови

Прекрасните илузии кои ги црта артистот Роберт Гонсалвес од Канада се интересен начин на кој можете да ја изобличите вашата перцепција и да се запрашате што всушност е вистина, а што не.

Книга: „Ништо“ – Кармен Лафорет

Приказна за созревањето на една млада девојка во пост-воена Шпанија, која нема да ве остави рамнодушни...
Датум: 26 ное 2014
, Автор:

Одлична реклама на „Хонда“ полна со илузии

За претставување на возилото „CR-V Diesel“, Хонда реши да направи интересна реклама полна со илузии.