изолација | Кафе пауза - Part 2

Роденден дома: 5 чекори до прослава што вашето дете засекогаш ќе ја памети

Роденденот е еден од омилените денови во годината за скоро секое дете.

Што нè научи коронавирусот: Не е време за опстанок, време е да почнеме да го живееме животот

Не ѝ сме потребни на природата, туку таа ни е потребна нам. Кога ќе излеземе надвор не треба да заборавиме дека ние сме гости на оваа планета, а не нејзини господари.

Астрологијата и седењето дома: Како најлесно да ја поднесете изолацијата според вашиот хороскопски знак?

Како да се преживее изолацијата? Ѕвездите го имаат одговорот на тоа прашање. Откријте што му е потребно на секој хороскопски знаци додека е во изолација.

Мали работи што ќе ве прават среќни додека сте во изолација

Овие неколку совети ќе ви откријат како да се забавувате и што да правите додека сте во карантин, така што деновите ќе ви поминат многу побрзо.

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

Овие илустрации ќе ви предизвикаат малку позитивно расположение и ќе ви помогнат да сфатите дека сите луѓе се наоѓаат во истата ситуација.

Каде секој хороскопски знак тајно посакува да биде во моментов?

Изолацијата не е наш избор и секој посакува оваа ситуација што побрзо да заврши за животот повторно да ни се врати во нормала.

6 начини на кои можете да се поврзете со природата додека сте во изолација

Бидејќи е многу важно да не го изгубите чувството за поврзаност со природата, во продолжение прочитајте како да ѝ се приближите на природата додека сте во самоизолација.

Нездрави навики што луѓето ги практикуваат кога се дома

Мислите дека сте безбедни од коронавирусот ако го поминувате времето во вашиот дом? Тоа би можело да биде точно, но само ако не ги практикувате овие нездрави навики.

Сигурно ќе се препознаете: 11 видови луѓе во карантин и нивните смешни описи

Поминаа многу денови од затворањето на кафулињата, на рестораните и на другите места за дружење, а со моменталната состојба излегоа на површина некои нови особини кај луѓето.

Секое дете мора да ги има овие 26 работи додека е во изолација

Ако сте загрижени дали вашите деца имаат сè што им е потребно во овој тежок период, проверете го овој список.

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

Фотографот Адас Василијаускас од Литванија одлучил да ви покаже како изгледа социјалната дистанцираност и како се забавуваат луѓето додека се во карантин.