5 постапки со кои изгорениците од сонцето ќе ги направите уште полоши

Патот кон бронзениот тен има неколку препреки, а изгорениците се едни од нив.

Храна која ќе ви помогне да се заштитите од сонцето

Бидејќи летото е на самиот праг, важно е да почнете со заштита од сонцето.

Намалете ја болката од изгорениците од сонцето на овие 5 начини

Иако на секој чекор не потсетуваат да нанесуваме крема за заштита од сонцето, и понатаму ни се случува понекогаш да изгориме.

Топчиња за изгореници: Супер спас кога ќе претерате со сончањето

Кога ќе претераме со сончањето, изгорениците може да бидат многу болни, но и вистинско малтретирање во првите неколку дена.

3 начини да се справите со изгорениците од сонце

Ако сте биле изложени на сончевите зраци без соодветна заштита, тогаш погледнете ги следниве 3 трикови кои ќе ги намалат вашите симптоми.

5 неверојатни употреби на сода бикарбоната

Сте знаеле ли дека сода бикарбоната може да има безброј придобивки во вашиот живот?

Неколку трикови за разубавување кои секоја жена би требало да ги знае (втор дел)

Секој трик кој на жената ќе ѝ помогне побрзо и поефикасно да дојде до посакуваниот изглед е повеќе од добредојден.

10 оригинални употреби на мајонезот на кои веројатно не сте ни помислиле

Одвреме-навреме се случува расчистувајќи го фрижидерот да најдете туба со мајонез на кој му поминал рокот. Наместо да го фрлите можете да го употребите на 10 многу креативни начини.
Датум: 05 авг 2014
, Автор:

4 причини да чекорите боси по жар

Босоногото чекорење по жар е една од најоткачените работи што човек може да ги направи.

Како да ја третирате кожата изгорена од сонце?

И покрај тоа што знаете колку е штетно да бидете изложени на силното сонце без заштита, сепак претеравте со сончање, без редовно да нанесувате од кремата со заштитен фактор.
Датум: 24 јул 2013
, Автор:

Делови од телото кои забораваме да ги заштитиме од сонце

Никој не помислува дека има делови од телото кои можат да настрадаат поради тоа што несвесно забораваме да се погрижиме за нив.