7 совршено легитимни изговори да гледате глупаво реално шоу

Сигурно сите вие барем еднаш сте се нашле во ваква ситуација.

Лично од полицајците: На овие начини можете да избегнете казна

Немојте да се однесувате како најголемиот кретен на планетава.

Стратешки планови: 9 лукави начини на кои жените избегнуваат да имаат секс со вас

Погледнете ги следниве мудро смислени изговори кои ќе ви помогнат подобро да го сфатите нивното однесување...

5 знаци кои откриваат дека не му е многу грижа за вас

Сте запознале дечко кој ви се допаѓа и веќе некое време се гледате, но чувствувате како вашата врска да не оди никаде. Имате сомнежи во врска со него, не сте сигурни што мисли тој за вас и зошто така се однесува кон вас.

Како да избегате од состанок без да ѝ ги повредите чувствата на девојката?

Сигурно сте биле во ситуација да сте на состанок со девојка која можеби е супер, но вие едноставно не сте толку заинтересирани за неа.

Дали со овие изговори се браните од љубовта?

Можеби ги користите изговорите несвесно, а со тоа се оддалечувате од емотивното вложување и љубовта.

Ова се изговорите што сите девојки ги користат. Но, што тие навистина значат?

Класичните женски изговори сите ги знаеме, сите ги користиме. Но тие се добредојдени кога се во прашање непријатните ситуации како на пример: тест на училиште, лош состанок или пак план со вашата пријателка.

16 знаци дека вашиот партнер манипулира со вас

Обрнете внимание на овие 17 знаци што покажуваат дека вашиот партнер е манипулативен.
Датум: 22 јул 2014
, Автор:

15 работи кои луѓето со голема самодоверба не ги прават

Обрнете внимание на оваа листа од 15 работи за кои луѓето со голема самодоверба кажуваат големо НЕ.
Датум: 23 апр 2014
, Автор:

10 нешта кои не ги прават оние кои го живеат својот сон

Ова се 10 карактеристики на луѓето кои го живеат својот сон, а кои ќе ви дојдат како корисни животни совети.
Датум: 11 мар 2014
, Автор:

Како да прекинете здодевен телефонски разговор?

Има денови кога едноставно не ни се прави муабет, а токму тогаш телефонот не престанува да ѕвони. А има и луѓе кои сакаат многу подолго да „висат“ на телефон одошто вие би сакале.
Датум: 27 јан 2014
, Автор:

6 изговори за невежбање кои не смеете да си ги дозволите

Оние кои не се физички активни, а „сакаат“ да бидат, секогаш имаат спремено по неколку одговори на прашањето зошто не вежбаат. Некои од нив навистина можат да бидат издржани, но ако е некој од следните шест, тогаш нема никакво оправдување.
12