Празнична филмска листа

Тимот на Кафе пауза ви подготви листа на филмови кои ги доживеаја соите премиери во текот на 2011 и кои овие денови ќе ви ги исполнат со неверојатни приказни, смешни ситуации и потресни моменти.
Датум: 31 дек 2011
, Автор:

Најдобрите фотографии од наградната игра на Кафе пауза

Целта на оваа наградна игра беше да ја поттикнеме креативноста, да ги разбудиме заспаните емоции, да ги потсетиме вештините дека може да се искористат и секако, да уживаме во кафето. Веруваме дека успеавме во тоа.
Датум: 04 авг 2011
, Автор:

Вистинската боја за вашата спална соба

Секоја боја има своја енергија и вибрација, а различните нијанси будат различни емоции. Бидејќи сите ние сме различни помеѓу себе, бојата на нашата спална соба треба правилно да ја избереме...

Листа на книги за на плажа

Десет или петнаесет дена не се вечност, па затоа треба добро да го искористиме времето и да не погрешиме во изборот на книги за на плажа. Со цел да ви помогнеме во вашиот избор, ви подготвивме листа на 10 најдобри книги...
Датум: 14 јул 2011
, Автор:

Летна музичка плејлиста

Дарко Кузмановски, уредник на музичкиот онлајн магазин „House Music Beat“ направи селекција од 11 траки, кои се одличен избор за забава и релаксација ова лето. Па, љубители на хаус музиката, уживајте!
Датум: 13 јул 2011
, Автор:

Бојата на автомобилот ја одредува личноста

Го возите токму оној автомобил кој долго го посакувавте? Или можеби сè уште сте на патот да си ја остварите оваа желба? Во овој случај, каква би била бојата на вашиот совршен автомобил? Еве што вели изборот на бојата за вас...
Датум: 05 мај 2011
, Автор:

Како правилно да купите долна облека за вашата девојка?

Без разлика дали сте во нова врска или пак сте со вашата партнерка подолго време, одличен начин да ја одржите или поттикнете страста во врската е да и купите долна облека.

Тест: Кој моден тренд да го пробате оваа пролет?

Повеќето од нас не можат да си го дозволат секој тренд, а и не треба. Ќе ви помогнеме да го изберете пролетниот тренд за оваа година кој најмногу би ви прилегал на стилот.
Датум: 15 апр 2011
, Автор:

Работете со љубов

Секогаш имаме избор какви ќе бидеме на работа, без разлика на типот на работата. Запознаваме прекрасни луѓе кои се задолжени за чистење на подовите, но и луѓе кои не се за воодушевување, а се на прекрасни работни позиции.
Датум: 11 апр 2011
, Автор:

Најсекси песни на сите времиња

Музиката на овие песни ќе ви ги разбуди најубавите романтични чувства, а текстот сигурно ќе ве натера да направите нешто секси :)

Новогодишната заменете ја со филмска вечер

За вработените ова е сосема обичен викенд (во понеделник пак на работа), па па и патувањето отпаѓа. Затоа вечерта може да се помине и дома со кифлички, руска салата и добри филмчиња. Еве 10 кои можете да ги ставите на листата.

Господин Никој (Mr. Nobody)

Филм за животните одлуки, за последиците, за љубовта и страста - Што би направиле кога би можеле да го вратите времето назад до оној момент кога знаете дека сте направиле голема грешка? Би живееле ли поинаку? Каква би била вашата судбина тогаш?
Датум: 24 дек 2010
, Автор: