Бебе се буди ко од пушка за да заигра на својата омилена песна

Бебето Амаја е во длабок сон, барем додека не ѝ ја пуштат омилената песна на радиото во колата. Погледнете ја нејзината реакција, како и сеирот од сестра ѝ. :)
Датум: 06 феб 2013
, Автор:

Би платиле ли 1.300 долари за да ве киднапираат?

Доколку џебот ви е длабок и сакате да ја уништите монотонијата, имате ексклузивна можност да ѝ платите на француската компанија „Ultime Realite“ да ве киднапира, чисто онака за разонода.

Додека го чекате зеленото светло на семафорот…

Испробајте го изумот, кој „гејмерите“ од пред пред компјутерите, ќе ги префрли на крстосниците. :)
Датум: 09 сеп 2012
, Автор:

Супер Марио во мисија против пушењето

Станува збор за исклучително интересен уметнички потег, кој испраќа сила порака до пушачите...
Датум: 20 авг 2012
, Автор:

Играта со атлетичарот на Гугл го зарази цел интернет

Денеска, корисниците на Гугл, поминуваат повеќе време на почетната страница од вообичаено. Кривец за тоа е супер заразната игрица со атлетичарот кој трча на 110 метри со пречки.

Се отвори забавен парк инспириран од играта „Angry Birds“

Парковите нема да бидат големи колку оние на Дизни, ќе зафаќаат многу помалку простор и во иднина би се направиле во секој поголем град, како посебен парк или како дел од веќе постоечки.

Кој е најдобар скараџија?

Оваа интересна игра е многу лесна, сè што треба да направите, е да внимавате скарата да не ви изгори и скараџијата да не остане жеден на силното сонце.

Бебе од една година игра пинг-понг

Ова талентирано бебе се вика Џејми и пред него сигурно следува успешна кариера во пинг-понг. Со само што наполнета една годинка, неговата игра ќе ве остави без зборови.

Гладен гуштер лови бубачки на смартфон

Гуштер игра на мобилниот телефон на неговиот сопственик. Лови виртуелни бубачки, со надеж дека ќе вкуси од нив. Правилата на играта се да ги убие мравките, но да ги избегнува пчелите, а тој умешно се придржува кон нив :).
Датум: 17 дек 2011
, Автор:

Игра на неделата: Крадецот Боб

„Крадецот Боб“ е интересна логичка игра со која одлично ќе се забавувате во вашето слободно време.

Ултратенок гејмерски лаптоп со LCD-тачпад

Причината поради која би го посакале е можноста за конфигурирање на OLED-копчињата на тастатурата и тачпадот, кој е воедно LCD-екран, што на гејмерите им отвора сосема нови начини за победа.
Датум: 01 сеп 2011
, Автор:

Игра на неделата: Guitar Hero II

Игра со која се забавуваат од најмладо до најстаро... Зошто е тоа така? Пробајте ја оваа промотивна флеш игра...