Ив Сен Лорен | Кафе пауза

Кој ја направи револуцијата во модата со воведувањето на женското одело?

Ако треба да одите на важен состанок или на интервју за работа, не мислете се, облечете го женското одело. Тоа ќе ви ја истакне женската фигура и ќе направи да делувате елегантно и сериозно.
Датум: 22 јул 2015

Експерт од Ив Сен Лоран советува: Како до совршени трепки?

Лојд Симонд, креативниот директор за шминка во Ив Сен Лоран (Yves Saint Laurent) и вистинскиот експерт за шминка, реши да ја сподели тајната за совршени трепки.
Датум: 25 мар 2015
, Автор:

Светот на модата преку мудростите на нејзините најголеми креатори

„Креативноста доаѓа од конфликтот на идеи.“ – Донатела Версаче
Датум: 06 сеп 2012
, Автор: