зомби | Кафе пауза

Факти за смртта кои никогаш не сте ги слушнале!

Блиската средба со смртта предизвикува интензивни и шокантни соништа

Што би правеле хороскопските знаци во зомби апокалипса?

Сигурно имате размислувано дали би се справиле во такво опкружување.

ТВ серија: Јас зомби (iZombie)

ТВ серија за студентка по медицина која ќе открие дека да се биде зомби има и позитивни страни...

Првата куќа во светот која е изградена да издржи напад од зомбиња

Главната цел на дизајнот е сопственикот да се чувствува максимално безбедно во својата куќа и токму поради тоа таа наликува на модерна тврдина која е скриена зад непробоен ѕид.

Супер креативни и откачени покани за свадба

Идната брачна двојка Мет и Мени, креирала брилијантни покани за сопствената свадба. Нивниот дизајн е на шест различни теми, од романтични, па сè до морбидни. Погледнете ги.
Датум: 17 ное 2012
, Автор:

Музичка пародија на популaрната ТВ серија „Живи мртовци“

Во пародијата на Виџeј Назарет страшните зомбија знаат и да пеат и танцуваат. Уживајте во најзабавниот прогон досега. :)
Датум: 24 окт 2012
, Автор:

Зомби напад во фотосесија за веридба

Juliana Sunmi Park и Benjamin Jinsuk Lee наместо да се трудат да бидат слатки и романтични на фотографиите од нивната веридба, тие решиле да бидат креативни и во нив да вклучат едно морничаво зомби. :)