8 знаци дека носите лажна маска на злобна и непријатна личност

Ваквиот изглед може да биде застрашувачки за одредени луѓе, иако добрината е онаа карактеристика која ја краси вашата личност.

Вистината за мачките: Што всушност тие мислат?

Мачките размислуваат со своја глава и ретко го слушаат својот сопственик. А, оваа мачка најдобро ни го доловува целиот нејзин вид на еден трагикомичен начин.

Трејлерот за „Maleficent“ со Анџелина Џоли во својата најзлобна улога досега

Дизни го објави првиот трејлер за филмот „Maleficent“, кој ќе биде прикажан во мај, 2014. Во него Џоли ја има улогата на најпознатата злобница од цртаниот филм „Заспаната убавица“ од 1959 година.