златни | Кафе пауза

Тајната е во златните рачки: Детаљ што веднаш ќе го подобри изгледот дури и на најобичната кујна

Ако сакате да го промените изгледот на целата кујна со еден детаљ, доволно е да ставите златни рачки.

Тотален лет хит: Прекрасни блескави тетоважи

Привремените тетоважи го имаат својот голем камбек ова лето, но овој пат тие не се наменети само за деца. Многу жени почнаа да ги прекриваат своите тела со интересни златни и металик боди арт дизајни.
Датум: 09 мај 2015
, Автор:

Направете сами: Декорација со есенски мотиви

Доколку уживате собирајќи есенски лисја, еве како може да го преточите тоа задоволство во вистинско уметничко дело со кое ќе го украсите вашиот дом.
Датум: 27 окт 2014
, Автор:

5 „жешки“ парчиња накит кои мора да ги имате сезонава

Не штедете се себеси и испробајте ги овие „жешки“ трендови за оваа сезона.
Датум: 06 јун 2014
, Автор:

12 златни животни правила

Покрај популарните мисли овековечени со перото на познатите философи, постојат и мудри анонимуси, како оној што ги напишал следните животни правила...
Датум: 02 мар 2012
, Автор:

Танцот на златните светулки

На овие магични фотографии можеме да видиме илјадници златни светулки, кои се направени со користење долга експозиција...