златен ретривер | Кафе пауза

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната љубов помеѓу еден златен ретривер и мало девојче

Да се ​​биде дадилка на вашиот помлад брат или сестра не е работа што повеќето од нас би ја сакале, но овој симпатичен златен ретривер по име Маршал беше навистина возбуден што доби сестра од своите родители.

18 фотографии што покажуваат дека ретриверите се најдобрите кучиња

Лабрадорите и златните ретривери се најомилените раси кучиња во светот затоа што нивната пријателска природа ги прави прекрасни домашни миленици, а нивната интелигенција ги прави многу вешти придружници.

Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне

Овој златен ретривер поминува околу 2 часа дневно во гушкање луѓе кои ги запознава на улица за време на нејзините прошетки.

Смајли, слепото куче кое е терапевт за ментално болните и оние со инвалидитет

И покрај тоа што e слеп од раѓање, златниот ретривер Смaјли е највеселото куче кое некогаш сте го виделе.

Ова куче си нема поим што прави

Сопственичката на овој златен ретривер дошла до една урнебесна идеја – ја вметнува во смешни ситуации, правејќи човечки работи, и секако, во тие моменти изгледа сосема збунето. Крајниот резултат – крајно забавен и смешен. :)
Датум: 16 окт 2014
, Автор:

5-минутен тест на личноста: Дали сте лав, дабар, видра или златен ретривер?

Секое животно има свои силни страни и слабости. Сакате да дознаете кое животно сте во животинскиот свет? Направете го 5-минутниот тест од д-р Гери Смоли и дознајте.
Датум: 11 јул 2014
, Автор:

Најслаткиот златен ретривер Реј

Златниот ретривер Реј Чарлс е преслатко кученце, кое е родено слепо во декември минатата година. Него го има згрижено едно семејство кое го чува со многу љубов.

Запознајте го Чемп – најсреќното куче на светот

Чемп е 10-годишно куче кое обожава да застанува пред фотообјективот на 20-годишната Кендис Седиген. Среќните моменти од животот на овој златен ретривер....
Датум: 07 мар 2013
, Автор:

17-годишна девојка прави слатки фотографии со нејзините кучиња

Многумина велат дека најтешки модели за фотографирање се животните и бебињата, но кога ќе ги погледнете фотографиите кои ги прави 17-годишната Џесика Трин ќе сфатите дека трудот се исплати.

Кучиња кои танцуваат на латино звуци

Видеа со кучиња, кои не само што реагираат на музиката, туку и уживаат во неа... Посебно на латино звуците. :)
Датум: 09 јан 2012
, Автор:

Златен ретривер кој ги обожава звуците на гитарата

Кога музиката ќе престане, тој се мурти, штом почне пак да свири, мести широка насмевка на лицето и мрда со главата во нејзиниот ритам. :)
Датум: 02 јан 2012
, Автор: