Модерни и топли: Какви капи ќе се носат оваа зима?

Капите се неопходни модни додатоци во текот на зимата бидејќи ве штитат од студот и од ветрот, а со тоа го штитат и вашето здравје.

Светли бои што ќе го освежат сивиот ден

Иако зимата е резервирана за црни и сиви тонови, постојат прекрасни нијанси кои ќе го прават секој ден позабавен и на кои е тешко да им одолеете.

Застарени зимски трендови: Овие парчиња облека веќе не се во мода

Некои од минатогодишните зимски трендови веќе паѓаат во заборав затоа што не се практични, не ве заштитуваат од студот и го нарушуваат изгледот бидејќи тешко се комбинираат.

Зима во бело од глава до пети: Модни комбинации што им пркосат на стереотипите

Белата е подеднакво застапена и во спортските и во поопуштените варијанти, но исто така и во деловните и во елегантните комбинации на дамите кои ги диктираат модните трендови.

6 клучни парчиња облека што треба да ги имате за сезоната зима 2020/21

Трендовите постојано се менуваат, но некои парчиња облека се секогаш во тренд. Ако сакате да изгледате модерно и оваа зима, инвестирајте во овие 6 парчиња.