Зошто е опасен позеленетиот дел од компирот?

Тој дел од него е опасен по здравјето и не е пожелно да го јадете.

Зелениот сок на Доктор Оз

Започнете го утрото со овој зелен сок богат со растителни влакна, нискокалоричен и со витамини во изобилие.
Датум: 01 јул 2013
, Автор:

Ламборгини „Зелена беретка“

Основен модел надграден со рачно изработен челичен систем за исфрлање на издувните гасови, рачно изработени бандаши, можност за додавање на уште 50 коњски сили на фабричките 570, и уште многу електроника...

Летни пијалаци за рамен стомак

Ова се пет прелога за пијалаци кои ќе можете да ги пиете без грижа, бидејќи не предизвикуваат надуеност и помагаат да ги загубите килограмите.

Русокоси Швеѓани се разбудиле зелени

Русите коси, веѓи и бради на голем број Швеѓани од градот Андерслов, кој се наоѓа во јужниот дел од земјата, наеднаш им позеленеле. Тие веднаш го вклучиле алармот и првото што им паднало на ум е да го испитаат...
Датум: 22 дек 2011
, Автор:

Треба ли да пиеме кафе пред физичка активност?

Некои истражувања покажуваат дека пиењето кафе пред вежбање, може да ја зголеми ефикасноста, особено при џогинг на подолги стази. Но, не сите истражувања го тврдат истото.
Датум: 14 окт 2010
, Автор: