зелено | Кафе пауза

Розово + зелено: Одлична комбинација за вашиот ентериер

Еве неколку ентериери кои сериозно ќе ве инспирираат!

Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Габор Наги е фотограф од Унгарија кој прави фотографии кои ги откриваат разновидните зелени нијанси и пејзажи на планетата Земја.

Запознајте го Мохито – зеленото куче!

Иако е во прашање природна аномалија, досега, на светско ниво, се имаат родено само четири кучиња со зелена боја.

Вкусен десерт за зимските денови: Зелено топло чоколадо со шлаг

Ако сакате црно или бело топло чоколадо, зеленото ќе го обожавате, како поради изгледот, така и поради одличниот вкус!

Скандинавски домови со зелени кровови кои изгледаат како од бајките

Скандинавците без сомнение ги обожаваат своите природни и зелени кровови.

Рецепт за добар почеток на денот: Зелено холивудско смуди за убавина, здравје и добра линија

Одлична замена за појадок кога сте во брзање, а сакате да добиете утринска доза здравје, убавина и енергија додека истовремено позитивно влијаете на нашата линија

Сок по кој лудува целиот Холивуд: Топи килограми и го зајакнува имунитетот

Еден од најпопуларните зелени рецепти доаѓа од холивудската кралица на здравата исхрана, Гвинет Палтроу.

Волшебното Сино Езеро во Јапонија кое станува и зелено

Едноставно познато под името Сино Езеро, ова прекрасно вештачко езеро во градот Биеи на островот Хокаидо во Јапонија ја менува бојата пред очите на неговите посетители.

Како до совршени есенски зачадени очи?

Оваа есен, како и секоја година, во тренд се зачадени очи. За разлика од претходните години, оваа во мода се зелените тонови. Ова е краток водич како во неколку чекори да се нашминкате совршено.
Датум: 02 ное 2012
, Автор: